Dato: 23 Aug 2018
Udnyt solskinstimerne og producer egen elektricitet på en æstetisk måde med integrerede solceller i tegl- og naturskifertage.
Da efterspørgslen bliver større og større, har Komproment valgt at udvide programmet fra tre til hele fire forskellige tagtyper:
Fælles for alle disse løsninger er, at solcellerne tilpasses højden på tagstenene eller naturskiferen og lægges ned i tagfladen, således at de ikke stikker op af taget.
Montagemæssig kommer systemerne komplette i henhold til alle montagemæssige beslag og alt relevant tilbehør, således at montagen er hurtig og simpel.
Tage med integrerede solceller bliver mere og mere populære med de nye og skrappere energikrav til bygningerne.
Læs mere om tage med integrerede solceller her
Kontaktinfo: tlf. 96520710.
Nybygning | Køge | 20-25 Mio.Kr
Nybygning af boligbyggeri m.m. i Køge med 13 lejligheder på 2 etager . Selve ...
Rækkehusprojektet “Gaardhaverne” i Høje Taastrup har netop modtaget licensb...
Kornets Hus er Danmarks nye, flotte og samtidig hyggelige center for viden og...
Engparken ved køgekyst er blevet beklædt med Komproment’s ZAPPA facadesystem,...
Produkt: Facade - Naturskifer
Du accepterer, at vi indsamler data, når du besøger vores hjemmeside og benytter vores serviceydelser. I vores integritetspolitik forklarer vi, hvilke data vi indsamler, hvorfor vi indsamler dem, og hvad vi bruger dem til.
Læs mere...