Nybygning af lager/lagerhal i Skive . Selve byggeriet er påbegyndt maj 2018 med en beregnet byggeperiode på 15 måneder til en anslået udgift på 35 mio.kr med et brutto areal på 2423 m².
Bygherren er Quantafuel AS og som arkitekt er valgt Meissner + Sigh ApS. Projektet udføres i form af totalentreprise som håndteres af Ginnerup A/S som er totalentreprenør. ,..
Areco Profiles har leveret sandwichpaneler, hvor bygherren har haft stor fokus på tidsplanen og derfor er var Areco`s sandwichpaneler det perfekte valg, grundet den ekstremt nemme og hurtige montagetid.
Panelerne er er fremstillet med en PVDF-overflade, som er mere hårdfør end en traditionel polyester. Farven er valgt i en RAL 7016, som skaber en symbiose med den grå betonbrystning.
Areco har under hele forløbet været i tæt dialog med alle byggeriets aktører for at når frem til den perfekte produktionsbygning.
Få alle detaljer om dette projekt med abonnement hosNybygning | Aarhus | 20 Mio.kr
Nybygning af lager/lagerhal i Aarhus . Selve byggeriet er påbegyndt marts 201...
Produkt: Tag
Tilbygning | Silkeborg | 12,4 Mio.kr
Tilbygning af bibliotek i Silkeborg på 1 etager . Selve byggeriet er påbegynd...
Nybygning | Mariagerfjord | 65 Mio.kr
Nybygning af plejehjem/plejecenter svarende til 5 bygninger i Mariagerfjord m...
Udv.renovering | Albertslund | 200 Mio.kr
Udv.renovering af kollegier/ungdomsboliger i Albertslund med 1063 lejligheder...
Produkt: Tag